1. Zawartość pudełka:
- Kabel sygnałowy HDMI do połączenia z telewizorem
- Kabel ETHERNET do połączenia z routerem
- Kabel sygnałowy analogowy
2. Podłączenie dekodera
2.1 Proszę otworzyć pudełko i rozpakować dekoder wraz z akcesoriami.
2.2 Rozpakowujemy pilota i umieszczamy w nim załączone w pudełku baterie.
2.3 Dekoder rozpakowujemy z folii i przystępujemy do podłączania do niego kabli do odpowiednich gniazd.
Gniazda dekodera TVIP

2.4 Kabel HDMI podłączamy do gniazda w dekoderze i wolnego gniazda w TV
2.5 Kabel LAN wpinamy do gniazda ETHERNET w dekoderze i podłączamy go do portu LAN2 w naszym routerze. Pamiętajmy: mimo, że dekoder jest wyposażony w moduł WiFi, nie używamy tego typu konfiguracji. Dozwolone jest tylko połączenie kablem.
Lokalizacja portu LAN2 w routerze Huawei

2.6 Dekoder podłączamy do prądu za pomocą załączonego zasilacza 12V.
2.7 Podłączenie dekodera powinno wyglądać jak na poniższym schemacie:
Schemat prawidłowego podłączenia dekodera


Prawidłowe podłączenie kabla sygnałowego i internetowego
2.8 Na telewizorze wybieramy źródło sygnału odpowiadające gniazdu HDMI do którego podłączyliśmy nasz dekoder
2.9 Na ekranie telewizora pojawi nam się procedura pierwszego rozruchu a następnie uruchomi prosty kreator konfiguracyjny.
2.10 Postępujemy zgodnie z podpowiedziami kreatora wybierając język, strefę czasową i proporcje ekranu.
2.11 Po zakończeniu pracy kreatora powinniśmy móc już oglądać telewizję.
2.12 Funkcje pilota

3. Uruchomienie TV na przeglądarce internetowej
1. Uruchamiamy przeglądarkę internetową i wpisujemy w niej adres: swiatlo.tv

2. Pojawi nam się panel logowania w którym wpisujemy login i hasło
3. Możemy już oglądać telewizję
4. Pamiętajmy, że naszą telewizję możemy oglądać tylko w naszej sieci!!! Jeśli skorzystamy z internetu od innego operatora, telewizja nie będzie nam działać!!!
4. Konfiguracja własnej listy kanałów
Dekodery TVIP umożliwiają utworzenie własnej listy kanałów, pozwalając na dowolną zmianę kolejności programów, lub usunięcie tych, których nie mamy w ofercie, lub nas nie interesują.
Dzięki temu nie musimy korzystać z oferty programowej przedstawionej w sposób narzucony przez operatora, lecz w sposób spersonalizowany dla nas samych. Należy jednak pamiętać, że tworząc swoją listę kanałów, nadpisujemy tą, która została ustawiona przez naszego operatora. W każdej chwili możemy jednak przywrócić naszą listę kanałów do ustawień fabrycznych.
Aby ustawić swoją indywidualną listę kanałów, musimy wykonać następujące kroki:
1. Uruchamiamy pilotem dekoder, a następnie wciskamy przycisk głównego menu dekodera (niebieski przycisk z symbolem domu).

2. Powinno nam się pokazać menu dekodera.

3. W menu dekodera wyszukujemy pozycję: “OSOBISTA LISTA KANAŁÓW”, podświetlamy ją poruszając się strzałkami na pilocie i wciskamy przycisk “OK”

4. Pojawi się nam fabryczna lista kanałów, którą możemy tutaj dowolnie modyfikować.

Krótka instrukcja modyfikacji znajduje się po prawej stronie ekranu.
5. Aby zmienić pozycję jakiegokolwiek kanału wystarczy wskazać go podświetlonym znacznikiem używając strzałek góra/dół, a następnie przesunąć go względem innych kanałów używając strzałek lewo/prawo. Na zdjęciu poniżej widzimy dla przykładu TVN HD przesunięty z pozycji 1 na pozycję 5.

6. Aby usunąć kanał, którego nie chcemy mieć na naszej liście należy wskazać go podświetlonym znacznikiem używając strzałek góra/dół, a następnie nacisnąć klawisz “OK”. Brak liczby porządkowej przypisanej do kanału świadczy, że nie będzie go na naszej liście. Aby przywrócić dany kanał do naszej listy wystarczy znów go zaznaczyć i wcisnąć klawisz “OK”.

7. Aby zachować naszą listę kanałów wystarczy po całej operacji podświetlić klawisz “ZAPISZ” i wcisnąć klawisz “OK”.

8. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli wrócić do listy kanałów zadanej przez operatora wystarczy w tym miejscu, gdzie jest “ZAPISZ” zaznaczyć i potwierdzić “RESETOWANIE”.
5. Korzystanie z opcji ReTV
Funkcja ReTV umożliwia ponowne obejrzenie programów, które były już wyemitowane. W zależności od wykupionego pakietu możliwe jest cofnięcie odtwarzania do 3 lub 7 dni.
Funkcja ReTV działa tylko w dekoderach. Nie możemy przejrzeć wstecz programów za pomocą przeglądarki.
Ponieważ technicznie funkcja ReTV jest powiązana z nagrywaniem kanałów, aby z niej korzystać, musimy się upewnić, czy jest włączona na wszystkich kanałach. Jeśli nie jest musimy taką funkcję włączyć sami.
Aby uruchomić funkcję nagrywania poszczególnych kanałów musimy kolejno:
1. Po uprzednim włączeniu dekodera i telewizora, na pilocie uruchomić “MENU” wciskając niebieski przycisk z symbolem domu.

2. W “MENU” przejść do sekcji “NAGRANIA!!!”, a następnie odnaleźć i zaznaczyć pozycję “USTAWIENIA NAGRYWANIA”, po czym potwierdzić wybór przyciskiem “OK” na pilocie.

3. Wyświetli nam się lista wszystkich kanałów na których jest możliwe nagrywanie a co za tym idzie również funkcja ReTV. Literka “R” przy nazwie kanału oznacza, że nagrywanie jest na nim włączone (1). Jeżeli przy którymś z interesujących nas kanałów nie ma takiego symbolu, należy taki kanał zaznaczyć poruszając się strzałkami góra/dół na pilocie, a po podświetleniu kanału wcisnąć klawisz “OK”. Gdy już upewnimy się, że wszystkie pozycje mamy zaznaczone, konieczne jest zapisanie ustawień zaznaczając i potwierdzając klawiszem “OK” przycisk “ZAPISZ” na dole strony.

“Cofanie się w czasie” wykonujemy w następujący sposób:
1. Przede wszystkim musimy uruchomić nasz dekoder i telewizor. Kanał jaki obecnie mamy uruchomiony nie jest istotny.

2. Na pilocie od dekodera wciskamy przycisk „OK” w celu uruchomienia podręcznego menu. Następnie wciskając lewą strzałkę na pilocie podświetlamy funkcję „EPG” i ponownie wciskamy „OK”

3. Przed nami ukazuje się lista wszystkich kanałów a przy nich programy ułożone w sposób chronologiczny (jest to taki program telewizyjny). Możemy teraz nawigując strzałkami na pilocie znaleźć interesujący nas kanał i program, który był na tym kanale emitowany.

4. Gdy już znajdziemy interesującą nas pozycję podświetlamy ją i wciskamy przycisk “OK” na pilocie, po czym na ukazującym się menu zaznaczamy i potwierdzamy ponownie guzikiem “OK” pozycję “OGLĄDAJ NAGRANIE”

5. Uruchamia nam się program, który chcieliśmy obejrzeć.

6. Aby powrócić do oglądania telewizji nadawanej na bieżąco wystarczy ponownie na pilocie wcisnąć klawisz “OK”, zaznaczyć i potwierdzić opcję “WYJŚCIE”

7. Bardzo pomocną funkcją będącą również pochodną funkcji ReTV jest możliwość zatrzymania aktualnie oglądanego programu (nawet jeśli jest nadawany na żywo) i ponowne
uruchomienie go gdy już wrócimy przed telewizor.
Jeśli natomiast spóźniliśmy się i film lub interesujący nas program zaczął się już jakiś czas temu, możemy użyć funkcji “OD POCZĄTKU”.
Obydwie funkcje dostępne są tam, gdzie “EPG” czyli po wciśnięciu przycisku “OK” na pilocie podczas oglądania telewizji online.

6. Nagrywanie programów i ich późniejsze odtwarzanie
W naszej telewizji możliwe jest nagrywanie interesujących nas programów, czy też filmów. Obejrzeć możemy je w wybranej przez nas chwili w późniejszym czasie. Jest to bardzo przydatna opcja, jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy “usiąść przed telewizorem” w porze emisji interesującej nas pozycji telewizyjnej. Musimy jednak pamiętać, że nagrywanie i odtwarzanie nagrań możliwe jest tylko za pomocą dekodera. Nie działa na przeglądarce internetowej.
Aby nagrać wybrany program należy kolejno:
1. Przede wszystkim musimy uruchomić nasz dekoder i telewizor. Kanał jaki obecnie mamy uruchomiony nie jest istotny.

2. Na pilocie od dekodera wciskamy przycisk “OK” w celu uruchomienia podręcznego menu. Następnie wciskając lewą strzałkę na pilocie podświetlamy funkcję “EPG” i ponownie wciskamy “OK”

3. Następnie poruszając się po EPG za pomocą strzałek na pilocie odszukujemy interesującą nas pozycję podświetlając ją a następnie potwierdzamy przyciskiem OK.

4. Po wciśnięciu “OK” wyświetli nam się podręczne menu w którym zaznaczamy i potwierdzamy pozycję “NAGRAJ TEN ODCINEK”.

Możemy również użyć opcji “NAGRAJ WSZYSTKIE ODCINKI” jeżeli program lub film, który chcemy nagrać jest podzielony na części. Wtedy nastąpi cykliczne nagrywanie wszystkich odcinków programu począwszy od tego który zaznaczyliśmy w EPG.
Należy pamiętać, że nagrywanie to nie to samo co VOD i zaznaczając powyższą opcję, nie uzyskamy dostępu do odcinków archiwalnych, tylko do tych które dopiero nastąpią. Logiczne jest również, że oglądać nagrania będziemy mogli po zakończeniu emisji w telewizji.
5. Aby obejrzeć program, który nagraliśmy należy uruchomić główne menu dekodera wciskając niebieski przycisk z symbolem domku.

6. Następnie za pomocą strzałek nawigacyjnych na pilocie należy odnaleźć pozycję “PRYWATNE NAGRANIA” w sekcji “NAGRANIA!!!” i potwierdzić wybór klawiszem “OK”

7. Następnie odszukujemy nasze nagranie, zaznaczamy i potwierdzamy klawiszem “OK”.

8. Z podręcznego menu wybieramy strzałkami na pilocie opcję “OGLĄDAJ” i potwierdzamy klawiszem “OK”.

9. Już możemy cieszyć się projekcją naszego własnego nagrania.

10. Dla potwierdzenia, że to nagranie archiwalne i że nie przełączyliśmy się na telewizję liniową, możemy za pomocą klawisza “INFO” na pilocie wyświetlić informację o oglądanym programie. Na poniższym zdjęciu widzimy wyraźnie, że program trwał w godzinach 19:45-19:59 a aktualnie mamy godzinę 20:09.
